ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Οδηγίες και κατευθύνσεις σχετικά με την ίδρυση και λειτουργία Τάξεων Υποδοχής (ΤΥ) ΖΕΠ για το σχολικό έτος 2017 - 2018

Ενέργειες προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου των Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2017 - 2018. Προγραμματισμός λειτουργίας ολοήμερου προγράμματος.

Ενέργειες προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου των Νηπιαγωγείων για το σχολικό έτος 2017 - 2018. Προγραμματισμός λειτουργίας ολοήμερου προγράμματος.

Εγγραφές μαθητών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2017 - 2018

Εγγραφές μαθητών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2017 - 2018

Λειτουργία Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2016 - 2017

Λειτουργία Νηπιαγωγείων για το σχολικό έτος 2016 - 2017. Ενημέρωση και οδηγίες για τον Ενιαίο Τύπο Ολοήμερου Νηπιαγωγείου.

Εγκύκλιος για την παράλληλη στήριξη - συνεκπαίδευση μαθητών, τη στήριξη μαθητών από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό και τη στήριξη μαθητών από Σχολικό Νοσηλευτή για το διδακτικό έτος 2016 - 2017

Προγραμματισμός λειτουργίας του Ολοήμερου Προγράμματος των Ενιαίου Τύπου Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων και των Ολοήμερων Νηπιαγωγείων για το σχολικό έτος 2016 - 2017

Εγγραφές μαθητών για το σχολικό έτος 2016 - 2017. Λήξη σχολικού έτους 2015 - 2016.

Ενέργειες προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου για το σχολικό έτος 2016 - 2017

Ρυθμίσεις Ζωνών Εκπαιδευτικής Προτεραιότητας

Προγραμματισμός ολοήμερων

Προγραμματισμός ΕΑΕΠ