ΑΡΧΕΙΟ

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ  ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012 - 2013

Κατανομή μαθητών ανά τάξη (όλα τα δημοτικά σχολεία της Διεύθυνσης / σχολικό έτος 2012 - 2013)

Αποσπάσεις εντός του ΠΥΣΠΕ Γ΄ Αθήνας. Υποβολή αιτήσεων από 2-9-2013 μέχρι και 6-9-2013.

Υποβολή δηλώσεων τοποθέτησης (από τις 2-9-2013 μέχρι και τις 6-9-2013) για εκπαιδευτικούς που βρίσκονται στη διάθεση  του ΠΥΣΠΕ Γ΄  Αθήνας

Εγκύκλιος αναπληρωτών - ωρομίσθιων εκπαιδευτικών ΣΜΕΑΕ  Π.Ε. και Δ.Ε. για το σχολικό έτος 2013 - 2014. Υποβολή αιτήσεων από 28-8-2013 μέχρι και τις 3-9-2013.

Πρόσκληση υποψηφίων για πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών και ωρομισθίων από τους κλάδους του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και αναπληρωτών από τον κλάδο ΔΕ1 Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) για τις Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και τα ΚΕ.Δ.Δ.Υ. για το σχολικό έτος 2013-2014. Υποβολή αιτήσεων από 28-8-2013 μέχρι και τις 3-9-2013.

Εγκύκλιος αναπληρωτών - ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Π.Ε. και Δ.Ε. για το σχολικό έτος 2013 - 2014. Υποβολή αιτήσεων μέχρι και τις 23-8-2013.

Εγκύκλιος αποσπάσεων Ειδικού Εκπαιδευτικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ για το σχολικό έτος 2013 - 2014. Υποβολή αιτήσεων μέχρι και τις 19-8-2013.

Εγκύκλιος αποσπάσεων Ειδικής Αγωγής για το σχολικό έτος 2013 - 2014. Υποβολή αιτήσεων μέχρι και τις 16-8-2013.

Οριστική τοποθέτηση (με ή χωρίς τη δήλωσή τους) σε εναπομείναντα οργανικά κενά εκπαιδευτικών από μετάθεση που είχαν παραμείνει στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Π.Ε. Γ΄ Αθήνας

Πλήρωση θέσεων εκπαιδευτικών των αγγλόφωνων τμημάτων Π.Ε. και Δ.Ε. και θέσεων ειδικού εκπαιδευτικού προσωπικού για τη διδασκαλία ξένης ή μητρικής γλώσσας εκτός της ελληνικής, καλλιτεχνικών και μουσικής στο Σχολείο Ευρωπαϊκής Παιδείας στο Ηράκλειο Κρήτης

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ: Εναπομείναντα οργανικά κενά της Διεύθυνσης Π.Ε. Γ΄ Αθήνας. Προθεσμία υποβολής δηλώσεων μέχρι και τις 6-8-2013.

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ: Οριστικοποίηση μεταθέσεων - τοποθετήσεων εκπαιδευτικών της Διεύθυνσης Π.Ε. Γ΄ Αθήνας μετά την εξέταση ενστάσεων

Πίνακες μεταθέσεων - οριστικών τοποθετήσεων για τους εκπαιδευτικούς Γενικής και Ειδικής Αγωγής της Διεύθυνσης Π.Ε. Γ΄ Αθήνας. Υποβολή ενστάσεων μέχρι και τις 30-7-2013.

Εγκύκλιος αποσπάσεων από περιοχή σε περιοχή καθώς και σε υπηρεσίες και φορείς του Υπουργείου Παιδείας για το σχολικό έτος 2013 - 2014

Υποβολή δηλώσεων τοποθέτησης - μετάθεσης εκπαιδευτικών

Οριστική τοποθέτηση υπεράριθμων εκπαιδευτικών

Προσωρινοί αξιολογικοί πίνακες εκπαιδευτικών που ενδιαφέρονται να αποσπαστούν στο εξωτερικό για το σχολικό έτος 2013 - 2014. Υποβολή ενστάσεων μέχρι την Τετάρτη 10/7/2013